Konsultanci rynku nieruchomości

PL / EN
Czym jest flipping nieruchomości?

Inwestowanie w nieruchomości zawsze było jednym z popularniejszych metod inwestowania środków, gdyż jest to stosunkowo bezpieczne przy umiarkowanym zysku. W nieruchomości można inwestować na wiele sposobów, jedną z nich jest tak zwany flipping mieszkań, który polega na podnoszeniu wartości nieruchomości, a następnie jej sprzedaży. Na czym polega flipping i co powinien wiedzieć inwestor gdy podejmuje się takiej formy inwestowania w nieruchomości?

Czym jest flipping?

Do flippingu bardzo ważne jest opracowanie odpowiedniego planu działania, gdyż odpowiedni wybór nieruchomości pozwoli na zmaksymalizowanie zysków przy jak najmniejszych nakładach finansowych. Na podniesienie wartości nieruchomości wpływa kilka procesów wykonywanych przez inwestora, jednak najważniejszy jest najczęściej remont nieruchomości. Z tego powodu należy nawiązać współpracę z ekipą remontową, gdyż to dzięki jakości jej pracy inwestor może liczyć na większe zyski pochodzące ze sprzedaży odnowionej nieruchomości. Po opracowaniu planu działania inwestor może przystąpić do pierwszego kroku na drodze inwestowania, czyli do zakupu nieruchomości. Dobra oferta nieruchomości do flipa to nieruchomość oferowana w cenie niższej niż rynkowa i która pozwala inwestorowi zyskać na sprzedaży odnowionej nieruchomości. Zysk zależy w dużej mierze od oszacowania kosztu remontu i oszacowaniu wartości odnowionej nieruchomości, gdyż jeśli koszt remontu i początkowa cena nieruchomości będzie większa niż cena końcowa, to zakup będzie nieopłacalny. Inwestor musi poszukiwać opłacalnych ofert we wielu miejscach, zarówno tych najpopularniejszych, jak portale z nieruchomościami lub ogłoszenia w gazetach, jak i tych mniej standardowych, jak przetargi w spółdzielniach lub licytacje komornicze. Oprócz tego inwestor zajmujący się flippingiem nieruchomości powinien brać pod uwagę różne inne czynniki podczas zakupu nieruchomości. Na co należy zwracać uwagę?

O czym należy pamiętać?

Przede wszystkim inwestor musi pamiętać, że zakup nieruchomości pod inwestycję musi kierować się wyłącznie logiką, inaczej gdy kupuje się nieruchomość w celu zamieszkania w niej. Najważniejsze cechy nieruchomości przeznaczonej pod inwestycję jest jej cena, lokalizacja i stosunkowo niski koszt remontu nieruchomości. Inwestor nie powinien kierować się emocjami, gdyż celem inwestora powinna być jak najszybszy remont i sprzedaż danej nieruchomości. Szybkość sprzedaży nieruchomości zależy w dużej mierze zależy od lokalnego rynku nieruchomości. Przed zakupem nieruchomości inwestor musi poznać lokalny rynek, gdyż w przeciwnym razie ryzykuje tym, że nieruchomość będzie bardzo trudno sprzedać nawet po remoncie, co będzie powodowało straty dla inwestora. Ważny jest również status prawny nieruchomości, gdyż dobry inwestor powinien kupić niektóre nieruchomości, które posiadają jakieś problemy prawne. Takie nieruchomości są zazwyczaj sprzedawane w okazyjnych cenach, i jeśli inwestor jest wystarczająco doświadczony i ma wiedzę na temat praw i przepisów, to może on rozwiązać dużą część problemów. Może być to czasochłonny proces, jednak bardzo często jest on opłacalny dla inwestora. Są to ważne czynniki, o których należy pamiętać przed zainwestowaniem we flipping, jednak taka forma inwestowania może być bardzo opłacalna dla zdolnego inwestora.

Wyślij wiadomość