Konsultanci rynku nieruchomości

PL / EN
Nieruchomości premium

Na rynku znajdują się nieruchomości, które przeznaczone są dla najbardziej wymagających i najbardziej zamożnych klientów. Nieruchomości premium mają swój sektor na rynku nieruchomości, który nie ma określonej definicji. Jednak każda nieruchomość premium posiada kilka cech, które czynią daną nieruchomość luksusową. Do takich nieruchomości możemy zaliczyć wielkie rezydencje, prestiżowe apartamenty lub luksusowe penthouse’y.

Cechy nieruchomości premium

W przypadku nieruchomości premium cena może się znacznie różnić, nawet przy podobnym metrażu nieruchomości. Najdroższa nieruchomość premium dostępna na rynku znajduje się w Warszawie i kosztuje ponad 40 milionów złotych. Aby nieruchomość została uznana za nieruchomość premium to jej cena musi wynosić ponad milion złotych za mieszkanie i ponad dwa miliony za dom. Średnia cena za apartament to około 2,5 miliona złotych, a za rezydencję to koszt ponad 4,5 miliona złotych. Kolejną ważną kwestią jest metraż, który w przypadku nieruchomości premium powinien być jak największy. Nie jest to jednak ścisła reguła, gdyż inne cechy mogą zrównoważyć niższy metraż i uczynić z mniejszej nieruchomości nieruchomość premium. Jednak najważniejszym czynnikiem nieruchomości premium jest jej lokalizacja. Nieruchomość znajdująca się w prestiżowej dzielnicy, niemal w centrum miasta, blisko obiektów kultury, otoczona zielenią i pięknymi widokami, może zasłużyć na miano nieruchomości premium, której cena będzie współmierna do zalet. Widok z okna może sprawić, że nieruchomość będzie droższa nawet o 25% większa od podobnych nieruchomości z gorszym widokiem.

Drogie dodatki

Mieszkańcy nieruchomości premium muszą mieć dostęp do ekskluzywnych usług, które są dostępne tylko dla nich. Do takich dodatków można zaliczyć basen, SPA, siłownię lub recepcję z ofertą concierge. Bardzo często właściciele tego typu nieruchomości wynajmują je zagranicznym najemcom, którzy oczekują wysokiego standardu. Osoby, które kupują nieruchomości premium bardzo często nie kupują ich w celu zamieszkania tylko w celu ulokowania kapitału oraz zwiększenia prestiżu, na przykład apartamenty w najwyższym budynku świata, Burj Khaliffa w Dubaju, kosztują około 30 milionów dolarów. Wiele z nich jest kupionych przez zamożne osoby niemieszkające w Dubaju. Dla najzamożniejszych osób przeznaczone są rezydencje znajdujące się w bardzo dobrej lokalizacji na ogromnych działkach. Takie rezydencje są otoczone przez wiele unikalnych rozwiązań ułatwiających życie lub upiększających działki, jak na przykład oczka wodne, fontanny, lądowiska dla helikopterów, dom dla pracowników i wiele innych.

Podsumowując


Nieruchomości premium to dla wielu zamożnych osób sposób na lokowanie środków, gdyż inwestowanie w nieruchomości, których koszt liczy się w milionach złotych, jest jednym z najbardziej bezpiecznych sposobów inwestowania. Dla osób decydujących się zamieszkać w tego typu nieruchomościach czeka całe mnóstwo udogodnień i dodatków, na które mogą sobie pozwolić najzamożniejsze osoby.

Wyślij wiadomość