Konsultanci rynku nieruchomości

PL / EN
Inwestycja w magazyn

Dla inwestorów zainteresowanych nieruchomościami dostępnych jest wiele opcji inwestowania, od mieszkań przez domy aż po nieruchomości komercyjne. Inwestowanie w mieszkania i domy jest prostsze, a inwestowanie w nieruchomości komercyjne, takie jak magazyn, wymaga odpowiedniej wiedzy i większych środków niż w przypadku inwestowania w nieruchomości mieszkalne. O co należy zadbać aby inwestycja w magazyn była udana?

Analiza rynku lokalnego

Inwestowanie w nieruchomość komercyjną, w naszym przypadku magazynu, wymaga odpowiedniej analizy, gdyż najemców na taką nieruchomość może nie być wielu ze względu na dużą powierzchnię magazynu, a środki włożone w nieruchomość tego typu są większe niż w przypadku nieruchomości mieszkalnych. Z tego powodu wybór magazynu musi być odpowiednio przemyślany, aby znalazł się do niego najemca. Powinno być to poprzedzone analizą rynku lokalnego i znalezienie firm, które byłyby zainteresowane wynajmowaniem magazynu. Należy skupić się między innymi na firmach działających w niewielkiej odległości od magazynu, które będą potrzebować przestrzeni magazynowej. Ponadto należy przejrzeć lokalne informacje na temat potencjalnych nowych firm lub oddziałów, które będą otwierać się w niewielkiej odległości od magazynu. Aby być pewnym tego, że nowa firma otworzy oddział należy udać się bezpośrednio do przedsiębiorcy, nie powinniśmy opierać się na niesprawdzonej informacji gdy chcemy inwestować znaczne środki w magazyn, gdyż możemy skończyć z nieruchomością, której nikt nie chce wynająć.

Lokalizacja, stan budynku i koszta

Aby zainwestowany kapitał się zwrócił, to lokalizacja wybranego magazynu musi być atrakcyjna. Atrakcyjność lokalizacji w przypadku magazynu polega na bardzo dobrym skomunikowaniu z drogami i różnymi portami, nieistotne jest to czy magazyn znajduje się w mieście czy na przedmieściach, choć za nieruchomość poza miastem zapłacimy mniej. Oprócz lokalizacji nieruchomości bardzo ważny jest także stan techniczny budynku, gdyż wpłynie on na zyski i na to jak szybko magazyn zacznie na siebie zarabiać. Najlepiej zakupić budynek, do którego najemca może się od razu wprowadzić lub taki wymagający niewielkich poprawek. Można również podzielić przestrzeń magazynową na kilka mniejszych lokali jeśli istnieje zapotrzebowanie na małe magazyny na lokalnym rynku nieruchomości. Aby inwestycja w magazyn szybko się zwróciła, to należy zakupić go za jak najniższą cenę, która często może wynieść mniej niż cena rynkowa magazynu. Choć może wydawać się to niemożliwe, to takie sytuacje dość często mają miejsce. Magazyny w dobrym stanie technicznym są wyprzedawane podczas różnych okazji poniżej ceny rynkowej, na przykład podczas sprzedaży budynków pofabrycznych lub podczas wyprzedaży mienia wojskowego. Przestrzeganie powyższych kroków najczęściej będzie skutkować w przeprowadzeniu udanych inwestycji w magazyny, więc warto dołożyć wszelkich starań by przeprowadzone kroki były jak najdokładniejsze.

Wyślij wiadomość