Konsultanci rynku nieruchomości

PL / EN
Górskie aparthotele

Zarabianie na turystyce jest bardzo opłacalne w trakcie sezonu, jednak po nim nie zarabiamy praktycznie nic. Jednak w przypadku turystyki górskiej sezon trwa cały rok, gdyż w lecie turyści chcą odpocząć i oddychać górskim powietrzem a w zimie przychodzi czas na narciarzy i innych entuzjastów białego szaleństwa, co jest przewagą gór nad obszarami morskimi lub jeziorami. Sposobem na zarabianie może być inwestycja w górskie condohotele lub aparthotele. Na czym to polega?

Dlaczego warto?

Turyści bardzo chętnie odwiedzają polskie góry takie jak Tatry, Beskidy, Karpaty lub Sudety. Wszystkie są bogate w infrastrukturę turystyczną, do których zaliczają się wszelkiego rodzaju hotele, spa, wyciągi narciarskie i wiele innych. Nasze góry są odwiedzane zarówno przez turystów zagranicznych, ale również przez Polaków, którzy z roku na rok wydają więcej na wakacje w górach. Turyści udający się w góry szukają możliwości odpoczynku na łonie natury oraz możliwości zwiedzania ciekawych zabytków architektonicznych lub innych atrakcji turystycznych. Z kolei w zimie turysta będzie chciał odpocząć w wygodzie po całym dniu jeżdżenia na nartach, dlatego szukają oni jak najlepszych warunków pobytu, co zmusza branżę turystyczną do podnoszenia standardów. Z tego powodu rośnie liczba aparthoteli, które oferują turyście bardzo komfortowe miejsce do spędzenia czasu ale również oferują właścicielowi całoroczny dochód. Wysokość dochodu z aparthotelu będzie uzależniona od dobrej lokalizacji turystycznej ośrodka oraz ich udogodnień.

Zysk z condohotelu

Condohotele górskie mają dużą przewagę nad ich odpowiednikami nad morzem z tego powodu że w górach sezon trwa cały rok. Inwestowanie i zarabianie w aparthotele nie jest skomplikowane. Deweloper wybiera atrakcyjną turystycznie lokalizację i buduje hotel, którego zostaje operatorem lub wynajmuje firmę, która będzie pełniła to zadanie. Inwestorzy kupują gotowe mieszkanie na własność, a operator zajmuje się wszelkimi kwestiami administracyjnymi i obsługą. Inwestor otrzymuje stałą opłatę od operatora za dzierżawienie lokalu, właściciel apartamentu musi jedynie zapłacić podatek od nieruchomości, wszelkie inne koszty ponosi operator. Wysokość dochodu z takiej inwestycji będzie zależało od wielu czynników, między innymi od lokalizacji, jakości obsługi i udogodnień dla gości. W przypadku condohoteli w górach takimi udogodnieniami mogą być między innymi narciarnia do przechowywania sprzętu, sauna, baseny lub tarasy widokowe do podziwiania górskiego krajobrazu. Zysk z condohoteli wyniesie w większości przypadków około 7% przy umowie zawieranej na okers 5 lat lub na czas nieokreślony z 12-miesięcznym okresem wypowiedzenia. Ponadto inwestor może w każdym momencie trwania umowy sprzedać swój apartament w condohotelu.

Podsumowując

Jeśli hotel znajduje się w atrakcyjniej turystycznie lokalizacji to inwestycja w apartament w aparthotelu będzie inwestycją, która może szybko się zwrócić. Nie musimy się martwić o brak zarobków poza sezonem letnim, gdyż ludzie odwiedzają góry cały rok.

Wyślij wiadomość